пʼятницю, 20 липня 2012 р.

Чи можливо завагітніти в певні періоди місячного циклу ?

   Менструальний цикл залежить від гормональних процесів, які відбуваються у жінок репродуктивного віку. Гормональні зміни роблять можливим дозрівання і вихід яйцеклітини з яєчника (овуляцію) і забезпечують зміни ендометрія в матці, необхідні для імплантації заплідненої яйцеклітини і розвитку плода. Зовнішній прояв гормональних циклічних процесів – це щомісячні виділення ендометрію і крові з піхви (місячні).  
   Місячні починаються, якщо не відбулося прикріплення заплідненої яйцеклітини до слизової оболонки (ендометрію) матки. Слизова, що вистилає порожнину матки, відторгається і виділяється разом з кров’ю. Протягом менструального циклу відбуваються й інші зміни в організмі жінки.
   Тривалість менструального циклу у різних жінок в нормі може бути від 20 до 35 днів. Але в однієї жінки тривалість циклу повинна бути постійною, в нормі можлива лише незначна зміна. Нижче ми розглянемо процеси в організмі жінки при 28-денному менструальному циклі.


Перший день місячних вважається першим днем менструального циклу.


1 – 5 дні менструального циклу

    У ці дні відбувається зниження рівня гормону прогестерону в організмі, що є причиною початку місячних – відторгнення слизової оболонки, що вистилає порожнину матки. В цей час гормони гіпофіза під впливом гіпоталамуса (відділу мозку), стимулюють початок дозрівання яйцеклітини в яєчнику, що призводить до підвищення в організмі рівня гормону яєчників – естрогену.

5 – 14 дні менструального циклу

    Менструальна кровотеча зазвичай закінчується до 5-7 дня менструального циклу. Протягом декількох днів після місячних нормальними вважаються нерясні слизові виділення з піхви. До 14 дня рівень естрогену в організмі досягає максимуму, і виділення стають рясніші – настає період, кращий для зачаття. На 13-й день рівень гормонів гіпофіза, стимулюючих дозрівання і вихід яйцеклітини з яєчника, також досягає максимуму. Температура може підвищуватися приблизно на 0,5 ° С і на 14-й день відбувається овуляція.
   Овуляція може відбутися набагато раніше чи пізніше, в будь-який день менструального циклу. Відповідно змінюється і рівень гормонів. Тому, враховуючи, що сперматозоїди можуть жити в статевих шляхах жінки до 5 днів, можна завагітніти, якщо статевий акт стався відразу після місячних, перед місячними і під час місячних.

15 -23 дні менструального циклу



   Після овуляції, якщо не відбулося запліднення яйцеклітини і її імплантації в слизисту оболонку матки, рівень естрогенів значно знижується. Фолікул яєчника, з якого вийшла яйцеклітина, перетворюється в жовте тіло, яке секретує гормон другої половини менструального циклу – прогестерон. Цей гормон готує ендометрій до впровадження заплідненої яйцеклітини. На 15-16 день менструального циклу характер виділень з піхви змінюється, вони стають рясніші. Багато жінок відчувають набряклість і болючість молочних залоз, пізніше з’являються симптоми передменструального синдрому.


За матеріалами   lubov-plus.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар